kysuce_pocasie

Prídu búrky! Prinášame Vám predpoveď na najbližšie dni!

Po teplotne výraznom studenom fronte, ktorý prechádzal cez naše územie zo Soboty na Nedeľu sa naše územie dostalo do chladnejšieho vzduchu. Front sa nad naším územím začal vlniť a jeho postup sa spomalil, ba prakticky zastavil. Keď už front prešiel, sa od západu k nám rozšíril výbežok tlakovej výše so stredom nad Atlantickým oceánom.

Zajtra bude z meteorologického hľadiska rovnaká situácia ako aj dnes, avšak teplota pôjde vyššie a to na 18 až 23 st. Môžu sa vyskytnúť cez deň ojedinelé prehánky, najmä v horských oblastiach.

 

Streda

Už spomínaná oblasť vyššieho tlaku vzduchu sa presunie nad vnútrozemie Európy a bude ovplyvňovať počasie aj u nás a to tým, že bude prehrievať zemský povrch a vďaka vlhkosti sa popoludní môžu objaviť ojedinelé prehánky alebo búrky. Búrky očakávajte miestami na severe Slovenska (Liptove alebo na Spiši), ďalej už len ojedinele na severovýchode republiky alebo na juhozápade Slovenska. Teplota sa bude v stredu pohybovať od +19 st. na krajnom severe po +25 st. na juhu SR.

 

Štvrtok

Stred vysokého tlaku vzduchu sa bude presúvať ďalej na severovýchod a u nás sa bude naďalej otepľovať. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od +21 do +26 st. Búrky už sa budú na Slovensku vyskytovať, ale najlepšie podmienky ma krajný juhozápad Slovenska. A bude zrejme platiť zásada, že čím ďalej na východ, tým horšie podmienky na vznik búrok. Avšak nečkám vznik veľa izolovaných búrok, skôr búrky miestami alebo dokonca ojedinele.

 

Piatok

Piatok už bude o niečom inom. Bude sa k nám totižto približovať plytká brázda nižšieho tlaku vzduchu a celé Slovensko bude mať dostatok energie, potrebnej na tvorbu búrok. Teplota sa bude pohybovať od +22 st do +26 st., na juhu do +28 st. Z rána bude oblačnosť malá, no začnú pribúdať kopovité oblaky a popoludní sa môžu miestami vyskytnúť prehánky alebo búrky. Len búrkami nie som si istý či všade, pretože ma znepokojuje K Index, ktorý búrkam moc priať nebude hlavne na západe.

 

Sobota

Plytká brázda prejde priamo cez naše územie a ovplyvní nás aj zrážkovo a to najmä vo forme početných prehánok a búrok. Najvyššia teplota bude +21 až  +26 st., na juhu stredného a východného Slovenska sa môže teploty vyšplhať až na +29 st. S početnými a možno aj silnejšími búrkami treba rátať najmä v západnej polovici územia. Počas tohto dňa, by mohli vzniknúť naozaj silné búrky!

pripravil: Blažek O.Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

O mně

e-mail: ondrejblazek@centrum.sk

Ankety

BlueBoard.cz
BlueBoard.cz

Predpoveď

In-počasie

Počítadlo návštev

Počasie pre ČR

BlueBoard.cz

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí